Træningstider

TRÆNINGSTIDER FOR SÆSON 2016-2017

(Opdateret 2. januar 2017 – ret til ændringer forbeholdes)

 

Træningstider – efter ugedag

MANDAG TIRSDAG
16.30 – 17.15 Aarup, Hal 2
U-5/U-6 (MIX)
16.00 – 17.00 Aarup, Hal 1
U-12 DRENGE
17.15 – 18.15 Aarup, Hal 2
U-7/U-8 PIGER & U-7/U-8 DRENGE
16.30 – 18.00 Tommerup
U-16 PIGER (Højfyn)
17.00 – 18.30 Aarup, den gamle Aarup Hal
U-10 DRENGE
17.00 – 18.00 Aarup, Hal 1
U-10 PIGER
18.00 – 19.30 Vissenbjerg
U-16 DRENGE (Højfyn)
18.00 – 19.15 Aarup, Hal 1
U-12 PIGER
18.15 – 19.30 Aarup, Hal 2
U-14 DRENGE (Højfyn)
19.15 – 20.30 Aarup, Hal 1
DAMER
19.00 – 21.00 Vissenbjerg
U-18 PIGER (Højfyn)
20.30 – 22.00 Aarup, Hal 1
HERRER
19.30 – 20.30 Aarup, Hal 2
U-14 PIGER (Højfyn)

 

ONSDAG TORSDAG
19.00 – 20.30 Vissenbjerg
U-14 PIGER (Højfyn)
16.00 – 17.30 Aarup, Hal 1
U-12 PIGER
16.30 – 17.45 Aarup, Hal 2
U-10 DRENGE
17.30 – 18.45 Aarup, Hal 1
U-10 PIGER
17.45 – 19.15 Aarup, Hal 2
U-12 DRENGE
18.00 – 19.30 Tommerup
U-14 DRENGE (Højfyn)
18.00 – 19.30 Tommerup
U-16 DRENGE (Højfyn)
18.45 – 20.00 Aarup, Hal 1
DAMER
19.00 – 20.30 Vissenbjerg
U-16 PIGER (Højfyn)
19.30 – 21.00 Tommerup
U-18 PIGER (Højfyn)
19.30 – 21.00 Aarup, Hal 2
HERRER
20.00 – 21.00 Aarup, Hal 1
HÅNDBOLDFITNESS

 

FREDAG LØRDAG
09.30 – 10.30 Aarup, Hal 3
TRILLE TROLLE (2-5 årige)

 

Træningstider – efter hold

HOLD TRÆNINGSTID
U-5 / U-6 (MIX) MANDAG 16.30 – 17.15 Aarup, Hal 2
U-7 / U-8 PIGER MANDAG 17.15 – 18.15 Aarup, Hal 2
U-7 / U-8 DRENGE MANDAG 17.15 – 18.15 Aarup, Hal 2
U-10 PIGER TIRSDAG 17.00 – 18.00 Aarup, Hal 1
TORSDAG 17.30 – 18.45 Aarup, Hal 1
U-10 DRENGE MANDAG 17.00 – 18.30 Aarup, den gamle Aarup Hal
TORSDAG 16.30 – 17.45 Aarup, Hal 2
U-12 PIGER TIRSDAG 18.00 – 19.15 Aarup, Hal 1
TORSDAG 16.00 – 17.30 Aarup, Hal 1
U-12 DRENGE TIRSDAG 16.00 – 17.00 Aarup, Hal 1
TORSDAG 17.45 – 19.15 Aarup, Hal 2
U-14 PIGER (Højfyn HF) MANDAG 19.30 – 20.30 Aarup, Hal 2
ONSDAG 19.30 – 20.30 Vissenbjerg
U-14 DRENGE (Højfyn HF) MANDAG 18.15 – 19.30 Aarup, Hal 2
TORSDAG 18.00 – 19.30 Tommerup
U-16 DRENGE (Højfyn HF) MANDAG 18.00 – 19.30 Vissenbjerg
TORSDAG 18.00 – 19.30 Tommerup
U-16 PIGER (Højfyn HF) TIRSDAG 16.30 – 18.00 Tommerup
TORSDAG 19.00 – 20.30 Vissenbjerg
U-18 PIGER (Højfyn HF) TIRSDAG 19.00 – 21.00 Vissenbjerg
TORSDAG 19.30 – 21.00 Tommerup
DAMER TIRSDAG 19.15 – 20.30 Aarup, Hal 1
TORSDAG 18.45 – 20.00 Aarup, Hal 1
HERRER TIRSDAG 20.30 – 22.00 Aarup, Hal 1
TORSDAG 19.30 – 21.00 Aarup, Hal 2
HÅNDBOLDFITNESS TORSDAG 20.00 – 21.00 Aarup, Hal 1
TRILLE TROLLE LØRDAG 09.30 – 10.30 Aarup, Hal 3